Balančné podložky

Balančné podložky skrátene tiež bosu podložky

Jedným z najdôležitejších parametrov pre výber je hmotnosťou kategórie balančné podložky. Vyberte si balační podložku, ktorá je stavaná na váhové limity do 120 kg, 130 kg, 135 kg, 150 kg alebo 200 kg. Ak chcete využiť podložku na maximum, je potrebné si ďalej uvedomiť či si zaobstarať jednostrannú balančné podložku, s ktorou sa cvičí plastovou základňou smerom nadol alebo obojstrannou balančné podložku, kde možno cvičiť na rovné aj pokrivené strane. Balančná podložka má jednu hlavnú obrovskú výhodu v tom, že sa Vám snaží vždy rozhodiť balans. A v tom tkvie najväčšia sila cvičenia na balančné podložke. Balančné podložka je moderný tréningová pomôcka, ktorá Vám pomôže vytvarovať a udržať si peknú postavu.


Predstavujeme balančné podložky, ktorých účinky sú dlhodobo odborníkmi známe a odskúšané. Cvičenie na balančné podložke je dobrou prevenciou proti bolestiam v chrbte a pre posilnenie hlbokých svalov. Precvičenie týchto svalov je dôležité pre správne držanie tela a bezchybnú motoriku tela. Pri cvičení na balančné podložke nepotrebuje ďalšie závažia alebo činky, ale cvičí sa len s váhou vlastného tela.

Škála cvikov na balančné podložke je veľmi pestrá a zameraná na precvičenie celého tela. Kvalitné balančné podložka toho znesie naozaj veľa a možno na ňu skákať, drepovať, kľukový, ležať, sedieť a cvičiť podľa vlastných potrieb bez obzrie obmedzenosť cvikov. Samozrejme treba brať ohľad na maximálnu odporúčanú nosnosť balančné podložky, ktoré sú dnes bežne pripravené na záťaž okolo 150 kg.

Balančná podložka prispieva k rozvoju koordinácie pohybu tela ak posilneniu stabilizačných svalových partií, ktoré sa inak veľmi ťažko precvičujú. Metóda balančného cvičenie na balančné podložke napomáha pri odstraňovaní bolestí chrbta a kĺbov. Cvičenie na balančné podložke pomáha veľmi účinne spevňovať postavu. Balančné podložka je tiež známa pod názvom bosu. Balančné podložky sú originálnym športovým náčiním pre kondičné cvičenie, ktoré využívajú rekreačné aj profesionálni športovci. Výhodou je, že pri cvičení sa dá balančné podložka používať z oboch strán.

Upozornenie: pri tréningu je dôležité dávať pozor na správne technické prevedenie cvikov, aby sa predišlo svalovým dysbalancím a úrazom.

Novinka
Balanční podložka MASTER - rotana s masážními body
Skladom
Balanční podložka - rotační disk pro zeštíhlení postavy Technická data

na povrchu jsou umístěny speciální masážní body pro vyšší efektivitu cvičení
průměr: 36 cm
barva: černá
nosnost: 100
9,72 €
Novinka
Fitness schod pro step UP bedýnka MASTER New
Skladom
Díky cvičení na step bedýnce si zlepšíte nejen svou kondici, činnost srdce a plic, ale také posílíte svaly horních a dolních končetin.

protiskluzový povrch
tři nastavitelné výšky schodu: 12,5 / 17 / 22 cm
29,98 €
Novinka
Fitness schod pro step UP bedýnka MASTER
Skladom
Díky cvičení na step bedýnce si zlepšíte nejen svou kondici, činnost srdce a plic, ale také posílíte svaly horních a dolních končetin. Fitness / aerobic schod step UP bedýnka MASTER Technická data:

dvě nastavi
22,47 €
Balanční podložka dome Step 500
Skladom
Balanční podložka dome Step 500 přispívá k rozvoji koordinace pohybu a k aktivizaci a posílení stabilizačních svalových partií uložených v hlubších vrstvách, které se jinak velmi obtížně procvičují. Cvičení napomáhá k odstranění stresu, svalového n
72,37 €
Balanční podložka - balance board - kruh
Skladom
Balanční podložka - balance board - kruh
Technická data:
- materiál: dřevo
- průměr: 40 cm
- průměr základny: 8,5 cm
- nosnost: 100 kg
17,97 €