Boxovacie vrecia

Boxovacie vrecia sú výborným športovým náčiním pre domáce použitie. Chcete zlepšiť svoju fyzickú kondíciu? Máte náročné zamestnanie a potrebujete sa po hektickom pracovnom dni poriadne odreagovať? Potom si kúpte boxovacie vrece. Vďaka nemu sa skvele odreagujte, vybijete energiu i nahromadený hnev a stres. Boxovacie vrece je vhodný pre všetkých milovníkov bojových športov. Boxovacie vrecia slúžia ako náhrada za Vášho protivníka (teda akýsi "živý terč"). Na boxovacom vreci sa môžete naučiť a zároveň vypilovať všetky potrebné údery, kopy i hmaty. Máme pre Vás niekoľko rád a tipov, ako vybrať boxovacie vrece pre domáce použitie.

Ako vybrať poxovací vrece

Základná pomôcka pre správny výber boxovacieho vreca je, že by mal mať približne polovicu Vašej hmotnosti.

vaša hmotnosť vaša výška Hmotnosť boxovacieho vreca
63 165 27
72 172 36
81 182 45
100+ 195+ 55+


Kvalitné boxovacie vrece do vnútorných aj vonkajších priestorov.
Základným kritériom výberu je kvalita. Len kvalitný boxovacie vrece Vám drží niekoľko rokov bez ujmy. Boxovacie vrecia sa vyrába strojovým šitím, sú plnené textíliou, ktorá spravidla obsahuje bavlnu. Bavlna je uprednostňovaná hneď z niekoľkých dôvodov. Bavlna je vysoko odolná a je vhodná aj do vonkajších klimatických podmienok (napríklad, keď chcete boxovacie vrece zavesiť vonku na terase pod.). Ovšem najkvalitnejšie sú kožené boxovacie vrecia. Na trhu sú aj gumové a plastové boxovacie vrecia, musíte však počítať s tým, že sa rýchlejšie opotrebujú. Boxovacie vrece je väčšinou opatrený karabínou a reťazou pre zavesenie. Pretože používatelia často umiestňujú boxovacie vrecia vo vonkajších priestoroch, mali by mať aj reťaze a karabíny antikoróznu úpravu.


Boxovacie vrecia s rozmanitým dizajnom.
Boxovacie vrecia sa vyrába v niekoľkých farbách, najčastejšie v čiernom, červenom, hnedom alebo žltom prevedení. Niektoré firmy sa zaoberajú výrobou boxovacie vriec na zákazku v rozmanitom dizajne, veľkosti i farebnosti.
Boxovacie vrece vyberte podľa druhu športu, pre ktorý ho chcete využívať. Jedná sa napríklad o klasický box, thajský box a podobne. Boxovacie vrece musíte navyše prispôsobiť výške Vašej postavy (to platí u závesných boxovacích vriec).

Druhy boxovacích vriec:
1. Závesné boxovacie vrecia
Jedná sa najobľúbenejšou a najčastejšie kupovaný boxovací pyte l. Bežne ho nájdete v posilňovniach a fitnes centrách. Boxovacie vrece sa zavesí na závesné zariadenie. Výhodou je možnosť určenia výšky vreca. Boxovacie vrece sa po údere vráti späť do vertikálnej polohy. Tento typ vriec umožňuje nácvik vopred určené série úderov. Nevýhodou je fakt, že pre závesný boxovacie vrece potrebujete dostatok miesta.
2. Stojace boxovacie vrecia
Je to veľmi praktických druh stojacích boxovacích vriec. Je vyhľadávaný pre svoju variabilitu. Možno ho využiť ako vo vnútorných, tak aj vo vonkajších priestoroch a dá sa ľubovoľne a kedykoľvek prenášať z miesta na miesto. Môžete na ňom začať ihneď boxovať bez zdĺhavé montáže. Odozva po údere je veľmi rýchla. Nevýhodou môže byť skutočnosť, že je dopredu daná výška boxovacieho vreca.
3. Nafukovacie boxovacie vrecia
Majú takmer rovnaké funkcie ako stojací boxovacie vrecia. Sú vhodné pre uvoľnenie pri nahromadenom stresu.
4. Boxovací trenažér
Je to profesionálny trenažér boxovacích úderov. Je vhodný pre všetkých, ktorí to myslia s boxom vážne. Je skvelým pomocníkom aj pre profesionálny tréning. Boxovací trenažér obsahuje niekoľko rôznych terčov v podobe čísel. Spresňuje tak Vaše údery a kopy.

Novinka
Boxovací trenažér MASTER Classic
Skladom
Boxovací trenažér MASTER Classic pro nácvik úderů i kopů. Zlepšete sílu, rychlost a přesnost Vašich úderů a kopů na našem profesionálním boxovacím trenažéru. Můžete cvičit samostatně nebo zápasit ve dvojici. Na boxovacím trenažéru si zl
168,45 €
Novinka
Boxovací hruška - speed ball MASTER
Skladom
Boxovací hruška speed ball značky MASTER je vhodná pro kondiční trénink i pro nácvik úderů a koncovek.
Materiál hrušky je ze syntetické otěruvzdorné kůže v červeno-černé barvě.

Technická data:

boxovací
11,22 €
Novinka
Boxovací set rukavice + pytel 5 kg
Skladom
Boxovací set SPARTAN nabízející rukavice velikosti 8oz a pytel za výhodnou cenu. Rukavice i pytel jsou vyrobeny ze syntetické kůže a součástí balení jsou závěsné popruhy. Ideální volba pro rekreační sportovce. Technická data
29,98 €
Novinka
Boxovací pytel SPARTAN - 100 cm - 30 kg
Skladom
Závěsný boxovací pytel SPARTAN vhodný k častému používání pro nácvik úderové techniky, správného držení těla i techniky kopu.

Technická data:
- závěsný tréninkový pytel na box
- rozměry: 100 x 40 cm (výška x průměr)
89,66 €
Novinka
Boxovací hruška SPARTAN
Skladom
Boxovací hruška SPARTAN je vhodná pro kondiční trénink i pro nácvik úderů a koncovek.

Jednoduchý způsob zavěšení pomocí poutka je praktickým řešením i pro malé prostory. Masivní provedení a kvalitní materiály zajišťují dlouhou životn
27,35 €
Novinka
Boxovací pytel SPARTAN 30 kg - kůže
Skladom
Závěsný boxovací pytel SPARTAN vhodný k častému používání pro nácvik úderové techniky, správného držení těla i techniky kopu.

Technická data:
- závěsný tréninkový pytel na box
- rozměry: 112 x 32 cm (výška x průměr)
104,67 €
Boxovací hruška se zavěšením MASTER
Skladom
Boxovací hruška se zavěšením značky MASTER je vhodná pro kondiční trénink i pro nácvik úderů a koncovek.
Jednoduchý způsob uchycení konzoly na zeď je dobrým řešením pro malé prostory Vaší posilovny. Masivní provedení a kvalitní materiály zaj
74,66 €
Křížový závěs pro boxovací pytel MASTER
Skladom
Stropní křížový závěs pro boxovací pytle. Závěs o rozměrech 20 x 20 cm je vyroben z pevné oceli. Lze použít k zavěšení pytle o váze až 100 kg. Dodáváme včetně čtyř kotev k upevnění do stropu. Technická data:
9,34 €
Boxovací trenažér MASTER Profesional
Skladom
Profesionální boxovací trenažér MASTER Profesional pro nácvik úderů i kopů. Zlepšete sílu, rychlost a přesnost Vašich úderů a kopů na našem profesionálním boxovacím trenažéru. Můžete cvičit samostatně nebo zápasit ve dvojici. Na boxovac
224,72 €