Ideme na maximum - rychlá expedice objednávek

Filter tovaru

Výrobca

Kolieskové korčule

Kolieskové korčule sú ideálnou voľbou pre trávenie voľného času. Korčuľovanie na kolieskových korčuliach je pomerne mladý šport, ktorý je rozšírený po celom svete. Pre korčuliarov existuje veľa pekných korčuliarskych dráh, ktoré vedú zaujímavou krajinou alebo mestskými parky. Neviete však aké kolieskové korčule vybrať? Vaše rozhodovanie sa Vám pokúsime uľahčiť nasledujúcim článkom. Poradíme Vám, aké kolieskové korčule vybrať a aké sa dajú na českom trhu zohnať.Na trhu existujú rôzne druhy kolieskových korčúľ. Najčastejšie kolieskové korčule sú nasledujúce: fitness kolieskové korčule, speedskating kolieskové korčule, aggressive kolieskové korčule, hokejové in-line korčule a nordic skating kolieskové korčule.


Fitness kolieskové korčule
Tento druh patrí k najobľúbenejším. Sú určené na klasické korčuľovanie po spevnených cestách. Sú ľahké, pohodlné, dobre ovládateľné a rýchle. Čím väčší majú kolieska, tým sú rýchlejšie a lepšie ovládateľnejší. Sú vhodné pre kondičnú jazdu a pre začiatočníkov.

Speedskating kolieskové korčule
Sú určené pre tzv. Rýchlokorčuľovanie. Majú päť koliesok (klasické kolieskové korčule majú len štyri). Kolieska sú vždy väčšie. Pre začiatočníkov sú tieto korčule nevhodné, hodí sa pre pokročilých a skúsených jazdcov.

Aggressive kolieskové korčule
Sú určené pre skúsených jazdcov, ktorí sa venujú jazde na U-rampe, skokom atď. Sú ťažšie ako ostatné kolieskové korčule. A sú zároveň veľmi odolné. Majú špeciálne kolieska, ktorá zaistí dostatočnú stabilitu a bezpečnosť pri dopadoch.

Hokejové kolieskové in-line korčule
Sú určené pre športovcov, ktorí sa zaoberajú športom nazývaným in-line hokej. Veľmi sa podobajú klasickým korčuliam pre ľadový hokej. Môžete si vybrať medzi korčuľami, ktoré sú určené pre vnútorné alebo vonkajšie priestory. Hokejové in-line korčule sa veľmi dobre ovládajú.

Nordic skating kolieskové korčule
Sú určené pre jazdu na nespevnených cestách v prírode. Korčule disponujú dvoma veľkými kolieskami, ktoré sú umiestnené pred a za korčúľ. K jazde navyše budete potrebovať palice rovnako ako pri nordic walkingu alebo pri jazde na bežkách. Sú vhodné na výlety na korčuliach po horských bežkárskych trasách.

produktov na stránke z celkových 169