PREVÁDZKA ESHOPU BEZ OBMEDZENIA - expedície zásielok s bežnou dodacou lehotou. DOBIERKY - nedá sa platiť aktuálne u kuriéra hotovosti / iba kartou

Filter tovaru

Výrobca

Kolieska do kolieskových korčúľ

Rozdielna tvrdosť koliesok je vhodná pre rozdielne povrchy. Tvrdosť kolieska, povrch, hmotnosť korčuliarov, spôsob jazdy a údržba zásadne ovplyvňuje jeho životnosť a opotrebenie. Za jazdy sa odrážajte od všetkých koliesok rovnomerne. Nezaťažujte nadmerne prvý a posledný koliesko. Zlým spôsobom jazdy môže dôjsť k poškodeniu kolieska, podvozku aj celé korčule.

Ako sa starať o kolieska? Aneb životnosť kolieska nie je neobmedzená.
Životnosť koliesok môžeme výrazne ovplyvniť údržbou, spôsobom jazdy a kvalitou povrchu, na ktorom ich budete používať. V podstate je to rovnaké ako u pneumatík na aute. Pre zaistenie čo možno najdlhšej životnosti koliesok je dôležité ich súmerné zaťažovanie a tým aj opotrebenie. Prvý a posledný kolieska sa opotrebovávajú viac než stredová kolieska. Akonáhle na predných kolieskach vidíte nesúmerné opotrebovania, tak je treba vymeniť všetky kolieska podľa obrázku nižšie.

výmena koliesok u kolieskových korčulí

Snažte sa udržiavať Vaša kolieska v čistote. V pravidelných intervaloch kontrolujte čistotu koliesok aj podvozku. Údržbu ložísk robte podľa inštrukcií výrobcu ložísk. Nepoužívajte väčší priemer koliesok, než akými sú Vaše korčule vybavené z výroby, prípadne než povoľuje nápis na podvozku korčule. Kontrolujte dotiahnutie os koliesok a pripevnenie podvozku pred každou jazdou.

povrch tvrdosť koliesok
Nerovný, hrboľatý 78A - 82A
hladký betón 83A - 84A
hladký umelý 85A
Hladký jemný asfalt 84A - 85A

Príkladná tabuľka veľkostí koliesok a ich tvrdosťou:

Priemer kolieska (cm) Šírka kolieska (mm) tvrdosť kolieska
44 24 78A
57 24 80A
64 24 82A
70 24 85A
72 24 87A
76 24 90A
80 24 92A
84 24 96A

Jazdite opatrne, vždy používajte chrániče kolien, lakťov, zápästí a bezpečnostnú prilbu.

produktov na stránke z celkových 33