Kettlebell

S kettlebell sa najčastejšie stretávame v celokovovom prevedení alebo v plastovom , kedy je kettlebell v plastovom obale s železobetónovou výplňou. Rozdiely medzi týmito materiálmi sú hlavne vo veľkosti. Kettlebell v plastovom obale je o niečo väčší ako kovový. Naopak plastový kettlebell nechladí pri cvičení a možno ho zakúpiť vo viacerých farebných vyhotovení.

Kettlebell je unikátna činka v tvare gule s držadlom pôvodom z Ruska. Kettlebell je výborné tréningové náradie, ktoré pomáha účinne budovať silu a vytrvalosť najmä v dolnej časti chrbta, nôh a ramien. Cvičením s činkou kettlebell dochádza k strate telesného tuku a dochádza tým k získaniu kondície. Tréning s kettlebell je pre rozvoj svalov a získanie sily veľmi funkčný! Proti izolovaným cvikom na posilňovacích strojoch precvičuje kettlebell svalové skupiny celého tela ako jeden funkčný celok.

Zaujímavosť: kettlebell bol vyvinutý v Rusku okolo roku 1700 a to hlavne pre váženie úrody a plodín. Hovorí sa, že títo poľnohospodári sa stali silnejšími a začali potom predvádzať svoju silu počas festivalov. Neskôr začala kettlebell využívať tiež armáda v rámci svojej telesnej prípravy.

Kettlebell sa vyrábajú prevažne v párnych hmotnostiach, ale dajú sa tiež zohnať s hmotnosťou treba 3 kg. Toto špeciálne fitness náčinia sa vyrába celé z kovu alebo s železo-betónovou vyplní s plastovým obalom.

Prehľadná tabuľka kettlebelů a odporúčania pre mužov a ženy

Vhodné pre užívateľov hmotnosti muži ženy
začiatočníkov 2 - 12 kg malé skúsenosti so silovým tréningom, nízka úroveň kondície, vhodné ako rehabilitácia po zranení, malá až slaba postava
stredne pokročilých 12 - 16 kg malé skúsenosti so silovým tréningom, nízka úroveň kondície, vhodné ako rehabilitácia po zranení, malá až slaba postava priemerné skúsenosti so silovým tréningom, zdravotne v poriadku s miernou fyzickou zdatnosťou, stredná silná postava
pokročilé 16 - 20 kg priemerné skúsenosti so silovým tréningom, zdravotne v poriadku s miernou fyzickou zdatnosťou, stredná silná postava silná a atletická postava so skúsenosťami s pevným silovým tréningom a kardiovaskulárne zdatnosti, stredne silnej a silnej postavy
pokročilých a skúsených 20 - 40 kg silná a atletická postava so skúsenosťami s pevným silovým tréningom, pre veľmi silné športovcov s vysokou úrovňou kondície, stredne silné a veľké postavy

Výhody cvičenia s Kettlebell

Na rozdiel od mnohých fitness produktov dnešnej doby obstál len kettlebell skúške času (používaný zhruba od roku 1700). Cvičenie s touto činkou je známe už dlho a prináša veľa výhod.

Tu sú niektoré z výhod, ktorým kettlebell napomáha:
 • Zlepšite svoju kardiovaskulárne kondíciu
 • Stimuluje nervový systém s výbušnými pohybmi
 • Zlepšuje funkčné pevnosť tela pre každodenný život a športové výkony
 • Zlepšuje rovnováhu, koordináciu a mentálne sústredenie
 • zlepšuje flexibilitu
 • Učí Vasu telo, aby pracovalo ako celok (nie v izolácii)
 • Vyvíja mimoriadnu duševné húževnatosť
 • Vyviíjí mohutné a husté svalstvo
 • Neuveriteľné spaľovanie tukov z dôvodu vysokej metabolickej charakteru cvikov
 • Vyvíja neuveriteľnú silu
 • Zlepšuje celkovú pevnosť trupu a celého tela
 • Zvýšte efektivitu cvičenia (viac dávok v kratšom čase)
 • Umožňuje trénovať kdekoľvek a kedykoľvek
Novinka
Činka vin-bell THEWAY 2 kg
Posledné kusy v sklade
Činka vin-bell 2 kg je unikátní jednoruční činka ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem. Tělo činky je vyrobeno z kvalitního vinylového materiálu plněného cementovou náplní. Kvalitní a pevné madlo činky zaručuje bezpečné a komfortní posilování. T
7,47 €
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 20 kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 20 kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom a je vybavený chrómovaným úchytom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 16 kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 16 kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom a je vybavený chrómovaným úchytom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 12 kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 12 kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom a je vybavený chrómovaným úchytom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 10 kg Red
Dočasne vypredané
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 10 kg Red je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom a je vybavený chrómovaným úchytom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 8 kg Red
Dočasne vypredané
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 8 kg Red je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom a je vybavený chrómovaným úchytom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 6 kg Red
Dočasne vypredané
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 6 kg Red je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom a je vybavený chrómovaným úchytom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 4 kg Red
Dočasne vypredané
Kettlebell s chrómovaným úchopom HMS KTC 4 kg Red je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom a je vybavený chrómovaným úchytom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV32 32kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV32 32kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV28 28kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV28 28kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV24 24kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV24 24kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV20 20kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV20 20kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV12 12kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV12 12kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV 08 8kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV 08 8kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV 06 6kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV 06 6kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV 04 4kg Black
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KNV 04 4kg Black je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KN 32 kg
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KN 32 kg je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KN 28 kg
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KN 28 kg je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KN 24 kg
Dočasne vypredané
Kettlebell pokrytý vinylom HMS KN 24 kg je vyrobený z vysoko kvalitnej liatiny pokryté vinylom. Materiál a spracovanie v tvare zvonu s trojuholníkovým úchopom, ploché dno zaisťuje vysokú stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje presný výber zaťaženie.
Liatinový kettlebell HMS KZG 32 kg
Dočasne vypredané
Liatinový kettlebell HMS KZG 32 kg je určený k silovému tréningu celého tela. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií. Pomocou nej môžete cvičiť prakticky všetky svalové skupiny. Toto zariadenie je tiež vhodným doplnkom k tréningu s činkami - trojboja, dobré vyvinutie motorickej koordinácie a zároveň zvýšenie celkovej účinnosti tela.
Liatinový kettlebell HMS KZG 28 kg
Dočasne vypredané
Liatinový kettlebell HMS KZG 28 kg je určený k silovému tréningu celého tela. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií. Pomocou nej môžete cvičiť prakticky všetky svalové skupiny. Toto zariadenie je tiež vhodným doplnkom k tréningu s činkami - trojboja, dobré vyvinutie motorickej koordinácie a zároveň zvýšenie celkovej účinnosti tela.
Liatinový kettlebell HMS KZG 24 kg
Dočasne vypredané
Liatinový kettlebell HMS KZG 24 kg je určený k silovému tréningu celého tela. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií. Pomocou nej môžete cvičiť prakticky všetky svalové skupiny. Toto zariadenie je tiež vhodným doplnkom k tréningu s činkami - trojboja, dobré vyvinutie motorickej koordinácie a zároveň zvýšenie celkovej účinnosti tela.
Liatinový kettlebell HMS KZG 12 kg
Dočasne vypredané
Liatinový kettlebell HMS KZG 12 kg je určený k silovému tréningu celého tela. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií. Pomocou nej môžete cvičiť prakticky všetky svalové skupiny. Toto zariadenie je tiež vhodným doplnkom k tréningu s činkami - trojboja, dobré vyvinutie motorickej koordinácie a zároveň zvýšenie celkovej účinnosti tela.
Liatinový kettlebell HMS KZG 8 kg
Skladom
Liatinový kettlebell HMS KZG 8 kg je určený k silovému tréningu celého tela. Kettlebell je gymnastické zariadenie s mimoriadne širokou škálou aplikácií. Pomocou nej môžete cvičiť prakticky všetky svalové skupiny. Toto zariadenie je tiež vhodným doplnkom k tréningu s činkami - trojboja, dobré vyvinutie motorickej koordinácie a zároveň zvýšenie celkovej účinnosti tela.
25,43 €