Kategórie

Zoznam tovaru podľa výrobcu Adidas

Značka Adidas je jedným z najväčších popredných výrobcov vyrábajúca športové oblečenie, obuv a potreby. Takmer synonymom sa už stalo slovo Adidas. Čo Vás napadne, keď sa povie Adidas? Každému sa v prvom rade vybaví 3 pruhy, ktoré reprezentujú svetovej športovcov pri ich športových výkonoch alebo obyčajných ľudí, ktorí sa radi obliekajú do značky Adidas. Firma Adidas je nielen jednotkou na poli športového oblečenia, ale je aj veľmi významnou firmou v kontexte svetovej ekonomiky.


Adidas vyrába vybavenie snáď pre všetky druhy športov, ako je napr beh, futbal, plávanie, hádzaná, volleyball, basketball apod Okrem toho sa zaoberá aj výrobou kozmetiky a rôznych osobných potrieb, ako pre mužov, tak pre ženy.

Firmu Adidas založili bratia Adolf a Rudolf Dasslerové, na začiatku 20. storočia v Nemecku. Bratia sa v roku 1948 rozišli a každý si založil svoju vlastnú firmu. Adolf založil Adidas a Rudolf firmu Puma.

Adidas vo svete propaguje tri odlišné logá, ktorá propagujú jednotlivé kolekcie. Adidas performance, Adidas originals a Adidas style. Každá kolekcia potom zahŕňa Adidas topánky, oblečenie, tašky, doplnky, tričká, mikiny a ďalšie pre každého z Vás. Len si vyberte svoju kolekciu. Športovci väčšinou volí Adidas performance, ktorá je tvorená klasickým logom s pyramídou. Patrí medzi najznámejšie kolekciu vôbec. Ďalšie kolekcie Adidas originals zahŕňa skôr lifestylové produkty pre voľný čas, logo vyzerá inak, ako u predošlej kolekcie. A v poslednom rade si predstavíme tretí kolekciu, s názvom Adidas style, ktorá predstavuje úplne novú kolekciu "Tri pruhy v kruhu". Kolekcia Style predstavuje módne oblečenie v modernom štýle, ktorá doteraz u Adidas nikdy nebola.