Kategórie

Zoznam tovaru podľa výrobcu Nike

Nike je americká značka a patrí medzi najznámejšie značky na celom svete. Firma Nike je najväčším svetovým návrhárom, predajcom a distribútorom originálnej športovej obuvi, odevov, vybavenia a doplnkov pre veľkú rad športov a fitness aktivít. Či už hráte futbal či beháte, značka Nike Vás oblečie od hlavy až k päte a ešte k tomu budete vyzerať naozaj skvele.


So značkou Nike dávate najavo, že idete s dobou, Nike sa každým rokom pokúša zlepšovať svoj sortiment a obohacuje ho novými technológiami, ako je napr Nike+. Nikeplus Vám na svojich webových stránkach ponúka niekoľko nástrojov, ktorými si môžete sami sebe zostaviť plán, určiť ciele, nájsť trasy alebo dokonca zostaviť svoje vlastné bežecké tímy a nahrávať Vaše vlastné fotografie. Skúste si aj Vy tak zostaviť Vaše trasy a porovnávať Vaše výsledky posledných behov a sledovať tak, ako sa postupne zlepšujete.
Spoločnosť má v znaku "fajku", ktorá sa vďaka svojej obľube radí medzi najznámejšie a najväčšie značky sveta. Logo Nike vyjadruje hlavne pohyb, rýchlosť a dynamiku.

Medzi športovcov, ktorí preslávili Nike patrí napríklad: Lance Armstrong, Michael Johnson, Tiger Woods, Cristiano Ronaldo a mnoho ďalších. Nike SR spolupracuje so športovcami, ako sú Tomáš Kraus, Bára Špotáková, Tomáš Rosický, Milan Baroš a mnohými ďalšími.

V histórii si Nike kládla hlavnú myšlienku, a to, že chce vyrábať topánky, ktoré by športovcom pomáhali dosahovať lepších výkonov. V roku 1962 začali so svojou neznámou firmou Blue Ribbon Sport dovážať topánky z Japonska. Tie však neboli pre športovcov úplne vyhovujúce, a tak sa rozhodli začať výrobu vlastných topánok. Nike sa na trhu po prvýkrát objavila v roku 1972. Onedlho sa však vo výrobe športovej obuvi a odevov stala svetovou jednotkou. A je ňou dodnes.

Logo firmy Nike pre Phila Knighta navrhla študentka grafického designu Carolin Davidson v roku 1971. Študentka bola platená sumou 2 doláre za hodinu práce. Cena loga a výplata pre Carolin bola 35 amerických dolárov. Logo je dnes celosvetovo známe a stalo sa symbolom firmy. Dnes už logo Nike vyjadruje hlavne pohyb, rýchlosť a dynamiku.

produktov na stránke z celkových 30