Badminton

Badminton je veľmi atraktívny šport, ktorý v dnešnej dobe zažíva veľký boom. Vznikajú nové haly pre bedminton a tento skvelý šport oslovuje každého v každom veku. Neuspokojte sa s obyčajnou raketou, ale vyberte si badmintonovú raketu, ktorá Vám bude najviac vyhovovať. Vyberte si všetko pre badminton u autorizovaného predajcu badmintonového vybavenie Yonex v SR! Badminton je jedným z najrýchlejších športov, kedy najvyššia nameraná rýchlosť lopty pri smeč dosiahla 332 km za hodinu. Badminton je veľmi behave šport, pri ktorom hráč počas jediného zápasu môže nábeh až 4 kilometre.


Pre začiatočníkov badmintonu sme pripravili jednoduché a základné pravidlá bedmintonu , ktorá Vám pomôžu zoznámiť sa s týmto úžasným športom. Neviete si rady s výberom vhodnej bedmintonové rakety? Prečítajte si naše tipy a poznatky pre výber bedminton rakety .

Obľúbená hra v Amerike aj Ázii.
Badminton je skvelá hra pre všetkých, ktorí chcú vytrénovať dobrú fyzickú kondíciu a postreh. Badminton patrí už roky k obľúbeným športom. Je to olympijský raketový šport. Hral sa už v dávnych dobách, údajne je predchodcom indiánske hry, ktorá sa nazývala Poona. Poon hrali domorodí obyvatelia Severnej, Strednej a Južnej Ameriky. Ovšem akúsi obdobu bedmintone vraj hrali už aj Číňania v 7. storočí.


Kedy sa začal hrať bedminton v Európe?
Z Ameriky a Ázie potom prišla hra v stredoveku aj na európsky kontinent, chvíľu sa hrala, ale nakoniec bola zabudnutá. Badminton však znovuvzkřísili od prírody športovo nadaní Briti práve pod názvom Poona a začali ho opäť hrať v polovici 19. storočia. Hru si obľúbili najmä britskí vojaci. Názov badminton pre novú športovú hru takisto vymysleli Briti. V roku 1934 už poznal badminton celý svet a tak bol založená aj medzinárodnej federácie bedmintonu.

Loptička, pálky, kurt a ide sa hrať.
Čo budete potrebovať pre hru badmintonu? Tak predovšetkým minimálne dvoch hráčov, bedmintonový kurt, sieť, loptičky a rakety. Môže sa hrať ako dvojhra, tak i štvorhra. Hrajú muži aj ženy samostatne, alebo sa jedná o zmiešaná družstva. Aké sú pravidlá bedmintonu? Cieľom je umiestniť loptičku cez sieť do poľa. A to tak aby ho spoluhráč nezasiahol. Badminton sa môže hrať napríklad na dva víťazné sety do 15 bodov. Sú však aj iné varianty.

Novinka
Badmintonová raketa Yonex Nanoray 10 F Blue
Skladom
Badmintonová raketa Yonex Nanoray 10 F Blue se vyznačuje svou všestranností a moderními technologiemi. Doporučujeme ji začátečníkům a mírně pokročilým hráčům.
46,86 €
-18,91 €
Halovky Joma Dribling 904 Royal-Fluorescent Indoor
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Joma Dribling 904 Royal-Fluorescent Indoor je model vyvinutý z odolných materiálov, vhodný na akékoľvek ihrisko, transformujúcu akékoľvek miesto na futbalové ihrisko. Konštrukcia je vyrobená z vysoko kvalitného vlákna Fibertec a nylonu, ktoré podporujú pot. Podošva je vyrobená z hladkej EVA, vnútorné podošva z Texon a podrážka z veľmi kvalitnej gumy s oderom DIN-70.
29,82 €
48,73 €
-18,91 €
Halovky Joma Dribling 903 Navy Indoor
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Joma Dribling 903 Navy Indoor je model vyvinutý z odolných materiálov, vhodný na akékoľvek ihrisko, transformujúcu akékoľvek miesto na futbalové ihrisko. Konštrukcia je vyrobená z vysoko kvalitného vlákna Fibertec a nylonu, ktoré podporujú pot. Podošva je vyrobená z hladkej EVA, vnútorné podošva z Texon a podrážka z veľmi kvalitnej gumy s oderom DIN-70.
29,82 €
48,73 €
-11,35 €
Halovky Joma penalta 911 Lemon-Navy Indoor
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Joma penalta 911 Lemon-Navy Indoor zahŕňajú novú technológiu a materiály pre ľahšie a pružnejšie topánku. Konštrukcia je vyrobená z materiálu Fibertec, ktorý poskytuje väčšiu odolnosť ako iné materiály a vynikajúci kontakt s loptou nohy. Obsahuje kúsky TPU, ktoré zvyšujú jeho odolnosť a vytvárajú menej švov, aby sa znížila hmotnosť topánky.
44,89 €
56,24 €
-11,35 €
Halovky Joma penalta 903 Navy-Royal Indoor
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Joma penalta 903 Navy-Royal Indoor zahŕňajú novú technológiu a materiály pre ľahšie a pružnejšie topánku. Konštrukcia je vyrobená z materiálu Fibertec, ktorý poskytuje väčšiu odolnosť ako iné materiály a vynikajúci kontakt s loptou nohy. Obsahuje kúsky TPU, ktoré zvyšujú jeho odolnosť a vytvárajú menej švov, aby sa znížila hmotnosť topánky.
44,89 €
56,24 €
-18,91 €
Halovky Joma Dribling 911 Fluór Indoor
Posledné kusy v sklade
Halovky Joma Dribling 911 Fluór Indoor je model vyvinutý z odolných materiálov, vhodný na akékoľvek ihrisko, transformujúcu akékoľvek miesto na futbalové ihrisko. Konštrukcia je vyrobená z vysoko kvalitného vlákna Fibertec a nylonu, ktoré podporujú pot. Podošva je vyrobená z hladkej EVA, vnútorné podošva z Texon a podrážka z veľmi kvalitnej gumy s oderom DIN-70.
37,32 €
56,24 €
-15,13 €
Halovky Joma Maxima 904 Royal indoor
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Joma Maxima 904 Royal indoor je model vyvinutý z odolných materiálov, vhodný na akékoľvek ihrisko, transformujúcu akékoľvek miesto na futbalové ihrisko. Konštrukcia je vyrobená z vysoko kvalitného vlákna Fibertec a nylonu, ktoré podporujú pot. Podošva je vyrobená z hladkej EVA, vnútorná podošva je vyrobená z Texon. Podrážka je vyrobená z veľmi kvalitnej gumy s oderom DIN-70.
35,48 €
50,61 €
-26,48 €
Halovky Joma Maxima 901 indoor
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Joma Maxima 901 indoor je model vyvinutý z odolných materiálov, vhodný na akékoľvek ihrisko, transformujúcu akékoľvek miesto na futbalové ihrisko. Konštrukcia je vyrobená z vysoko kvalitného vlákna Fibertec a nylonu, ktoré podporujú pot. Podošva je vyrobená z hladkej EVA, vnútorná podošva je vyrobená z Texon. Podrážka je vyrobená z veľmi kvalitnej gumy s oderom DIN-70.
37,26 €
63,74 €
-11,35 €
Bedmintonová sieť NETEX SB0002 6,1 x 0,76 m
Skladom
Bedmintonová sieť NETEX SB0002 6,1 x 0,76 m je určená pre školy, kluby, ale aj pre rekreačné hru na záhradu. Sieť je vyrobená z polyetylénu v oficiálnom rozmere. Horná hrana siete je obšitá 3 centimetre širokou PVC páskou, ktorou prechádza polyetylénová šnúrka pre napnutie siete.
26,13 €
37,48 €
Badmintonová sada TELOON TL301 2 rakety + obal
Skladom
Badmintonová sada TELOON TL301 2 rakety + obal je perfektným riešením pre ľudí, ktorí dávajú prednosť aktívnym formám vonkajšieho odpočinku.
7,47 €
-26,48 €
Halovky Joma Cancha LNFS Fluór Indoor
Posledné kusy v sklade
Halovky Joma Cancha LNFS Fluór Indoor je jedna z najľahších topánok s hmotnosťou 237 gramov. Pokiaľ ide o rez, vonkajšia plocha je vyrobená z mikrovlákna s vložkami TPU na nylonu, aby bola chránená pred oderom. Zosilnenie na špičke pre zasiahnutie. Interiér je vyrobený z nylonu, takže chodidlo zostáva stabilný na podrážke.
57,89 €
84,37 €
Halovky Nike Phantom Venom Academy IC AO0570 007
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Phantom Venom Academy IC AO0570 007 predstavujú moderný dizajn v súlade s kolekciou Under the Radar. Ďalšie pokračovanie série Phanton VNM bolo navrhnuté pre kreatívne hráčov, ktorí ovládajú situáciu na ihrisku a úspešne dokončili akciu. Pánske vnútorné sálovky sa vyznačujú čiernobielym dizajnom s jemnými zelenými detailmi.
Halovky Nike Mercurial Vapor 13 Academy IC AT7993 100
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Mercurial Vapor 13 Academy IC AT7993 100 pre mužov určené pre hranie v športových halách. Pochádzajú zo zbierky Nuovo White. Zvršok je vyrobený z mäkkej syntetickej kože, je zodpovedný za odolnosť a lepší pocit. Reliéfny vzor umožňuje lepší kontakt s loptou. Non-označenie Non-označenie gumová podrážka pre trakciu na tanečnom parkete. Tvár línia Mercurial je Cristiano Ronaldo.
Halovky Nike Zoom Phantom Venom Pre IC BQ7496 100
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Zoom Phantom Venom Pre IC BQ7496 100 z kolekcie Nouvo White sú určené na hranie na pevných vnútorných plochách (hale). Zvršok zo syntetických materiálov sa prispôsobuje tvaru chodidla. Použitie technológie Zoom Air poskytuje odpruženie. Špeciálna podrážka na parkety neznečisťuje a má zvýšenú odolnosť proti oderu. Biely, monochromatický dizajn.
Halovky Nike Phantom Venom Academy IC AO0570 100
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Phantom Venom Academy IC AO0570 100 vytvorené pre semi-amatérsku súťaž v hale predstavujú moderný dizajn v súlade s kolekciou Nouvo White. Ďalšie pokračovanie série Phanton VNM bolo navrhnuté pre kreatívne hráčov, ktorí ovládajú situáciu na ihrisku a úspešne dokončili akciu. Pánske vnútorné šortky v bielej farbe zakončené striebornými detailmi.
Halovky Nike Mercurial Superfly 7 Club MDS IC BQ5462 401
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Mercurial Superfly 7 Club MDS IC BQ5462 401 sú určené pre mužov, ktorí dávajú prednosť indoor športom. Pochádzajú zo zbierky Mercurial Dream Speed. Nízkoprofilový golier Dynamic Fit. Zvršok zo syntetickej kože. Podrážka s technológiou bez značenia. Veľvyslanci Mercurial line sú najlepší hráči: Cristiano Ronaldo, Kylian Mbppabe.
Halovky Nike Mercurial Vapor 13 Academy MDS IC CJ1300 401
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Mercurial Vapor 13 Academy MDS IC CJ1300 401 sú skvelým riešením pre tréning v hale. V súlade s kolekciou Mercurial Dream Speed ​​je dizajn udržovaný v tmavo modrej farbe a získava reflexné detaily, ktoré zdôrazňujú dynamickú siluetu topánky. Syntetický, mäkký zvršok. Štruktúrovaný povrch. Štandardné šnurovanie. Non-označenie gumová podrážka.
Halovky Nike Mercurial Superfly 7 Academy MDS IC BQ5430 401
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Mercurial Superfly 7 Academy MDS IC BQ5430 401 sú určené pre mužov, ktorí dávajú prednosť hranie v športových halách. Pochádzajú zo zbierky Mercurial Dream Speed. Nízkoprofilový golier Dynamic Fit. Zvršok zo syntetickej kože. Podrážka s dodatočným odpružením zaistí trakciu na ulici, na ihrisku a na vnútorných plochách.
Halovky Nike Mercurial Vapor Pro MDS IC CJ1302 401
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Mercurial Vapor Pro MDS IC CJ1302 401 pochádzajú zo zbierky Mercurial Dream Speed. Sú určené na hranie na tvrdom vnútornom povrchu (hale). Zvršok je vyrobený z odolných materiálov. Okrem toho je vybavený 3D tlačou HyperScreen. Nikeskin je zodpovedný za veľmi dobrú kondíciu a minimálnu hmotnosť topánky. Gumová podrážka neznečistí parkety a je zárukou trakcia.
Halovky Nike Phantom VSN Academy DF IC AO3267 080
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Phantom VSN Academy DF IC AO3267 080 z kolekcie Phantom Fire sú určené na hranie na tvrdých vnútorných plochách (hale). Špeciálna konštrukcia z umelých materiálov sa prispôsobuje tvaru chodidla. Golier Dynamic Fit stabilizuje kĺby členku. Podrážka nezanecháva na parkete žiadne nečistoty. Úroveň: polo amatérsky.
Halovky Nike Zoom Phantom Venom Pre IC BQ7496 810
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Halovky Nike Zoom Phantom Venom Pre IC BQ7496 810 z kolekcie Phantom Fire sú určené na hranie na tvrdých vnútorných plochách (hale). Zvršok zo syntetických materiálov sa prispôsobuje tvaru chodidla. Použitie technológie Zoom Air poskytuje odpruženie. Špeciálna podrážka parkety neznečisťuje a má zvýšenú odolnosť proti oderu. Úroveň: poloprofesionálne.
-15,13 €
Kopačky Joma Maxima 803 Indoor
Produkt je dostupný s inými možnosťami
Kopačky Joma Maxima 803 Indoor je vyrobená z odolného a ľahkého materiálu Fibratec. Tým sú sálovky flexibilné a pohodlné. Poskytujú veľmi dobrú stabilitu.
24,22 €
39,35 €